آموزش وان‌نت OneNote (فیش‌برداری سریع و حرفه‌‌ایی تحقیقات)

آخرین بروزرسانی: 1401-11-18
 • سازمان‌دهی و مدیریت سریع اطلاعات
 • درج متن، تصویر، فایل‌های مالتی مدیا و … در یک صفحه، بدون محدودیت
 • جستجو در متون، تصاویر و فایل‌های صوتی و ویدئویی
 • درج سريع انواع داده‌های متنی و غیرمتني
 • ثبت ایده‌ها و نظرات، فهرست‌ها و جداول، تصاویر بریده‌شده از فرم‌ها و صفحه‌های وب
 • قابل‌اجرا در انواع دستگاه‌ها (موبایل، تبلت و PC)
آموزش وان نت

فرض کنید شما دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستید و باید پایان‌نامه ارائه دهید و در حال تحقیق هستید و یا شاغل در کاری هستید که به اقتضای شغلتان باید فایل‌ها و پوشه‌ها و اطلاعات زیادی را جمع‌آوری کنید؛ یا نه شما مدیر یک شرکت یا مجموعه‌ای هستید که می‌خواهید خیلی زود به بازخورد و گزارش کار همکارانتان دسترسی داشته باشید؛ برای این کار سراغ چه ابزاری می‌روید؟

اصلاً از این فضای تحصیلی و شغلی بیرون بیاییم؛ شما نه دانشجویید و نه شاغل. صرفاً آدمی هستید که علاقه‌ی زیادی به ثبت اطلاعات و جزییات از عکس گرفته تا صدا و متن و… دارد، چه ابزاری را می‌شناسید که تمام این نوع اطلاعات را درجایی ثبت کند که به‌آسانی هم قابل‌دسترسی باشد؟

آیا آن دانشجو باید به‌صورت مکتوب داده‌هایش را در دفترچه‌ای ثبت و نگاهداری کند و پوشه‌های کاری‌اش را به‌صورت پراکنده در کامپیوتر شخصی‌اش ذخیره کند؟

یا آن فردی که علاقه‌ی زیادی به ثبت جزئیات دارد باید چه کند؟ عکس‌ها را در گالری و اطلاعات مربوط به عکس‌ها را در کجا ذخیره کند؟ در حافظه‌اش؟

در عمل بیشترین کاربرد وان نت برای محققین و دانشجویان است؛ اگر شما دانشجویی هستید که برای پایان‌نامه خود در حال تحقیق است و یا پیش از شرکت در یک کنفرانس علمی و ایراد سخنرانی، بایستی دارایی‌های اطلاعاتیِ خودتان رو در یک صفحه جمع‌آوری کرده، تا با مرور آن مطالب، آمادگیِ لازم رو کسب کنید.

انجام این کار با وان نوت به‌سادگی امکان پذیره. چراکه می‌توانید انواع متون، تصاویر تهیه‌شده از کتب، مجلات و مقالات، ویدئوها و فایل‌های صوتی مرتبط با موضوع رو در یک صفحه وان نوت وارد کنید. مسلماً این کار بدون استفاده از این نرم‌افزار و با تکیه‌بر برگه‌های یادداشت کاغذی امکان‌پذیر نیست.

آموزش صفحه آرایی

بخش مهمی از پژوهش و نگارش پایان‌نامه استخراج اولیه داده‌های اطلاعاتی موردنیاز از در طی مطالعه کتاب‌ها، مقالات، پایان‌نامه‌ها، صفحات وب و… است. اگر بخواهیم رک باشیم، باید بگوییم بیشتر دانشجویان حتی آن‌هایی که دستی در پژوهش دارند، در این بخش خیلی شلخته و قدیمی عمل می‌کنند؛ یا اصلاً فیش‌برداری ندارند و همه‌چیز را به حافظه واگذار می‌کنند یا هنوز از روش‌هایی مثل کاغذهای فیش که متعلق به دوران مادهاست! استفاده می‌کنند.

این‌گونه رفتار غیرحرفه‌ای باعث می‌شود که خیلی از چیزها را فراموش کنند یا دوباره و چندباره کاری کنند و درنهایت هم تهیه خروجی نهایی پایان‌نامه برایشان خیلی وقت‌گیر و اعصاب‌خردکن شود.

امروزه روش‌ها و ابزارهای فوق‌العاده کارآمد و قدرتمند و پرسرعت وجود دارد که می‌تواند کار فیش‌برداری را برای ما آسان‌تر، دقیق‌تر و جامع‌تر انجام دهد. ابزارهایی که آن‌قدر امکانات دارند و با مرام هستند که حتی اگر یه خرده بیشتر باهاشون مهربون باشی، صبح برات نون سنگک هم می‌گیرند!

در این دوره با سامان‌دهی اطلاعات با روش‌های تازه و کارآمد در این زمینه آشنا می‌شوید.

آموزش وان نت
سر فصل های آموزشی دوره جامع وان نت onenote
فقط تا آخر اردیبهشت
فرصت تخفیف محدود را از دست ندهید

شروع یادگیری آنلاین

مهارت های خود را با بهترین کیفیت افزایش دهید

ثبت نام آسان در 1 دقیقه

چرا باید این آموزش را یاد بگیریم؟

بسیاری از محققان و دانشجویان زمان زیادی رو صرف یادداشت‌برداری و ثبتِ آن‌ها در نرم‌افزارهای مختلف و یا برگه‌های کاغذ می‌کنند؛ اما در دنیای امروز دسترسی به کتاب‌ها، مقالات، روزنامه و غیره در فضای مجازیِ اینترنت به‌سادگی امکان‌پذیر است. علاوه بر این وب‌سایت‌های تخصصی در زمینه‌های گوناگون به وجود آمده‌اند، که اطلاعات علمی رو به‌صورت عکس، فیلم، نمودار و مقالات متنی ارائه می‌کنند. اما برای گردآوری و سازمان‌دهی این اطلاعات وسیع که با فرمت‌های مختلفی در دسترس‌اند، از چه ابزاری باید استفاده کرد؟ نرم‌افزار وان نوت یکی از قدرتمندترین ابزارهای یادداشت‌برداری الکترونیک است؛ همچنین واردکردن انواع اطلاعات مانند متن، تصویر، فایل‌های مالتی مدیا و غیره در صفحاتِ وان نوت بدون محدودیت انجام می‌شود. در این دوره با ویژگی‌ها و امکانات کلیدی این برنامه در ساماندهی و استخراج تحقیقات آشنا می‌شویم.
ثبت نام در دوره آموزشی
OneNote
0
(دقیقه) فیلم آموزشی
0
درس گفتار
0
(مگا بایت)حجم فایل ها

اولاً که هزینه دوره نسبت به کارهای مشابه بسیار کمتر است.

و اما جواب اصلی این است که می‌خواهیم ببینید که به ازای این مبلغ چه آموزشی به دست می‌آورید؟ اگر فقط این دوره ۵۰ ساعت صرفه‌جویی در وقت شما شود (در هنگام نوشتن پایان‌نامه) ارزش دوره مشخص می‌شود. علاوه بر اینکه این بسته آموزش یادگیری مقطعی نیست و برای کل دوره علمی و تحقیقات شما مورداستفاده قرار می‌گیرد چون هیچ نرم‌افزاری برای فیش‌برداری و از همه مهم‌تر استخراج تحقیقات به گرد پای  OneNote نمی‌رسد

در مقابل هزینه‌های دریافتی دیگران نسبت به کل دوره ما را ملاحظه و خود نتیجه‌گیری نمایید (دوباره عرض می‌کنم برفرض اینکه کیفیت و کاربرد دوره تولیدی دیگران همانند دوره آموزشی ما باشد)

 • آیا حجم اطلاعات، شما را اذیت می‌کند؟
 • آیا تاکنون ایده‌هایتان را فراموش کرده‌اید؟
 • آیا پیش‌آمده است که یادداشت‌های ارزشمندتان را پیدا نکنید؟
 • آیا تابه‌حال شده است که در مسافرت باشید و به یک نوشته در رایانه منزل خودتان به‌شدت نیاز داشته باشید؟
 • آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که نوشته‌هایی در رایانه محل کار نوشته باشید و در تعطیلات آخر هفته به آن نیاز داشته باشید؟

اگر با این موارد مواجه هستید، ازنظر ما بهترین راه‌حل برای شما، استفاده از نرم‌افزار وان‌نوت است

https://arameshyar.ir/wp-content/uploads/2020/03/14-کتاب-آموزش-OneNote-1.pdf

FAQ

پاسخ به برخی سؤالات

فرق اساسی در کاربردی بودن دوره آموزش است. اکثر مثال‌ها بر پایه رفع مشکلات؛ تحقیق و پایان‌نامه نویسی است برخلاف بسیاری از دوره‌ها که شما ربط آموزش با رفع مشکل خود را نمی‌دانید. تفاوت دوم چند رسانه‌ایی بودن تمامی آموزش‌ها است.

عدم محدودیت در نوشتن در هر جای صفحه • وجود جستجوی بسیار حرفه‌ای برای همه یادداشت‌ها • امکان گرفتن خروجی به اشکال مختلف از نوشته‌ها • امکان نوشتن با دستخط خودمان در موبایل یا تبلت • پشتیبانی قوی از زبان فارسی • قابلیت کار به‌صورت گروهی بر روی یک نوشته و از همه مهم‌تر وان نوت را می‌توانید در تمامی سیستم‌هایی که مورداستفاده قرار می‌دهید همراه داشته باشید و هر تغییر در یک نوشته در تمامی دستگاه‌ها به‌صورت خودکار اعمال می‌شود

وان نوت قابلیت‌های زیادی دارد و در اینجا چند تا از جالب‌ترین قابلیت‌هایش را برای شما بیان می‌کنیم:

۱-نیازی به save کردن نیست

۲- توانایی ضبط صدا و قرار دادن آن در نوشته

۳- امکان گذاشتن Password روی نوشته‌ها

۴- استفاده به‌عنوان یک ماشین‌حساب (کافی است بعد از نوشتن محاسبات و علامت مساوی، یک‌بار دکمه Space را فشار دهیم)

۵- امکان فرمول نویسی

۶- امکان اشتراک گذاشتن نوشته‌ها

۷- توانایی تشخیص متن موجود در ﻳﮏ ﻋﮑﺲ (روی عکس کلیک راست کرده و گزینه Copy Text From Picture را انتخاب کنید و در جای دیگری Paste کنید)

۸- توانایی ذخیره کردن Screenshot در همان لحظه (فقط کافی دکمه ویندوز و شیفت و S را فشار دهیم و هر بخشی از صفحه را که می‌خواهیم انتخاب کنید)

استفاده از وان نوت مانع از استفاده از سایر ابزارهای آفیس نیست بلکه وان نوت مکمل نرم‌افزارهای آفیس است. با تسلط بر وان نوت از شر تعداد زیاد فایل‌ها خلاص می‌شوید و فقط با یک فایل روبرو خواهید بود. درواقع OneNote مخزن همه فایل‌های شما است و به تعبیر صحیح‌تر در بحث دسته‌بندی تحقیقات و فیش‌برداری هیچ نرم‌افزاری جایگزین OneNote نمی‌شود. به جای صدها پوشه و فایل ازهم‌گسسته با یک دفترچه شامل ده‌ها هزار منبع مختلف با فرمت‌های مختلف خواهید بود. پس دوباره تأکید می‌کنم که هیچ نرم‌افزاری برای دسته‌بندی و از همه مهم‌تر فراخوان تحقیقات مثل OneNote نیست برای مثال شما مقایسه کنید در بحث نوشتن و متن چه نرم‌افزاری می‌تواند با WORD رقابت کند. جایگاه وان‌نت هم در ساماندهی پژوهش همین جایگاه را دارد.

محتوای تغییر وضعیت

اولاً که هزینه دوره نسبت به کارهای مشابه بسیار کمتر است.

و اما جواب اصلی این است که می‌خواهیم ببینید که به ازای این مبلغ چه آموزشی به دست می‌آورید؟ اگر فقط این دوره ۵۰ ساعت صرفه‌جویی در وقت شما شود (در هنگام نوشتن پایان‌نامه) ارزش دوره مشخص می‌شود. علاوه بر اینکه این بسته آموزش یادگیری مقطعی نیست و برای کل دوره علمی و تحقیقات شما مورداستفاده قرار می‌گیرد چون هیچ نرم‌افزاری برای فیش‌برداری و از همه مهم‌تر استخراج تحقیقات به گرد پای  OneNote نمی‌رسد

در ذیل هزینه‌ها دریافتی دیگران نسبت به کل دوره ما را ملاحظه و خود نتیجه‌گیری نمایید (دوباره عرض می‌کنم برفرض اینکه کیفیت و کاربرد دوره تولیدی دیگران همانند دوره آموزشی ما باشد؛ در ضمن قیمت دوره‌ها برای قبل از گرانی‌ها بوده است؟!!¿)

استفاده از وان نوت یک سیستم جایگزین برای روش‌های قدیمی مدیریت نوشته‌ها و اسناد است. اگر از این ابزار استفاده نمی‌کنید دو راه پیش روی شماست:

۱. یا باید همه موارد را روی کاغذ نگهداری کنید که طبیعتاً قابلیت جستجو ندارد و زمانی که به یک نوشته قدیمی نیاز دارید ممکن است اصلاً آن را پیدا نکنید.

۲. یا باید نوشته‌ها را در فایل‌های ورد و مانند آن در تعدادی زیادی دایرکتوری در رایانه نگهداری کنید که اگرچه به میزان زیادی بهتر از راه‌حل اول است ولی هنوز مشکلات زیادی برای نگهداری و یافتن یک نوشته در زمان کم خواهید داشت.

ما فقط موارد ضروری و کاربردی را بیان می‌کنیم زیرا معتقدیم حجم زیاد مطالب مانع از تحقق یادگیری کامل و مانع از اجرای آموزش می‌شود. استاد دوره با توجه به مسئولیت اجرایی که طی ده سال داشته‌اند (مدیر تولید محتوا و پژوهش دانشگاه مجازی) و تدریس بیش از ۸ دوره (روش تحقیق و مقاله و پایان‌نامه نویسی) سال‌ها است با مشکلات دانشجویان در ساماندهی تحقیقات جهت مقاله و پایان‌نامه نویسی؛ آشنایی دقیق دارد و دقیقاً می‌داند چه بخش‌هایی ضروری است و چه بخش‌هایی کاربردی نیست، برخلاف دوره‌های آموزشی دیگر که نه این جامعیت را دارند و نه با نگاه کاربردی تولیدشده است و برخی آموزش‌ها صرفاً ترجمه محصولات آموزشی خارجی است.

این دوره نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارد، فقط کافی است آشنایی اندکی با برنامه‌های مایکروسافت آفیس داشته باشید.

 • دانشجویان
 • مدیران
 • کارمندان
 • معلمان و…

بله؛ مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی «آرامش یار» دارای چندین مجوز معتبر است و با کد ثبت رسمی ملی به شماره ۲۶۰۱۰۰۴۶ ثبت‌شده است.

بله؛ همه فیلم‌ها قابل ذخیره‌سازی است و شما می‌توانید به‌صورت آفلاین ملاحظه نمایید. فقط کافی است پس از نمایش فیلم بر روی فیلم کلیک راست نموده و گزینه save video as را کلیک کنید تا فیلم آموزشی دانلود شود.

مزیت دوره مجازی چند رسانه‌ایی بودن و از همه مهم‌تر اینکه هیچ مطلبی را شما از دست نمی‌دهید. لذا می‌توان گفت کیفیت آموزشی برخی دوره‌های مجازی از دوره‌های حضوری بهتر است.

همه دوره‌ها تخفیف ویژه خورده است (البته به‌صورت مقطعی) اما در برخی ایام خاص یا جهت برخی افراد و کاربران؛ کد تخفیف ارائه می گردد.

درخواست مشاوره رایگان

درصورتی‌که توضیحات بالا برای شما کافی نبود و یا اینکه نیاز به اطلاعات بیشتری درباره این دوره دارید از چند طریق می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل نمایند.:

1- ارسال سوال و پیام از طریق ایتا (به آیدی mousavi253@   یا شماره موبایل  09191475188)

2- ارسال پیام از طریق فرم ارسال پیام:

فرم ارسال پیام در پایین صفحه وجود دارد و با کلیک بر روی همین متن نیز می توانید وارد فرم ارسال پیام شوید.

3- تماس تلفنی:

از طریق شماره ذیل می توانید سوالات خود را مطرح نمایید.   09191475188

استاد دکتر موسوی مقدم
(0)
11 نظرات
7 دانش آموزان
8 دورها
سید عباس موسوی مقدم، در سال ۱۳۵۶ در شهرستان نی‌ریز (استان فارس) به دنيا آمد. وی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را از مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) دریافت و ؛ و پس‌ازآن نیز در مقطع دکترا «رشته معارف نظری» در دانشگاه معارف اسلامی قبول و از سال ۱۳۹۶ دانشجوی دکتری و در حال نوشتن رساله دکترا می‌باشد. [ برای دیدن توضیحات تکمیلی کلیک کنید ]

نقد و بررسی‌ها

5 ستاره
1
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
5.0
1 امتیاز
 1. امیر

  سلام
  خوب بود، مزیت اصلیش هم همینه که بر اساس نوشتن مقاله و پایان نامه آموزش داده میشه.
  اما مبلغش برام گرون بود،خواهشا دوره های دیگه رو برای ما که یکبار خرید میکنیم بیشتر تخفیف بدید
  تشکر

  • استاد دکتر موسوی مقدم

   استاد دکتر موسوی مقدم

   با عرض سلام و ادب
   خوشحالیم که از دوره راضی بودید؛ در مورد مبلغ هم حقیقتا کف مبلغ را جهت اینکه عزیزان توانایی پرداخت را داشته باشند در نظر گرفته شده است. در مورد پیشنهاد اینکه اگر فردی یک دوره را خریداری کرد بتواند دوره های بعد تخفیف بگیره هم پیشنهاد خوبیه با شماره های اعلامی تماس بگیرید

دیدگاه خود را بنویسید

Main Content